Ljusstake 5-armad mässing. H. 21 cm – Auktionshuset i Örebro AB
PAR LJUSSTAKAR MÄSSING SKULTUNA BRUK No 12, 12CM (ENA FOTEN NGT BUCKLIG, NGT REPIGA, LJUSMANSCHETTER SAKNAS) STÄMPLADE "SB" MED KRONA, TILLV. 1860-1870 - Göteborgs Pantbank
1 par ljusstakar mässing S:B Skultuna nr 18
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, märkta N24, 1700-tal. - Bukowskis